AKTUALITY

Běh na Petřín 2023

Běh na Petřínskou rozhlednu.
Tuto neděli se již po 26. sešli běžci, kteří se rozhodli pokořit kopec Petřín v Praze i s jeho rozhlednou. V letošní roce v rámci kampaně Aktivní září s Aktivní Česko.
Říká se, že schody rozhledny jsou místem, kde v sobě najdete všechny skryté rezervy. A je jich tam přesně 299!

Běh do kopce pořádá OREL - tradičně se spolkem Kopec a Prague City Tourism a je zařazen do poháru „Běhy do kopců v Praze a okolí".

Letošního ročníku se zúčastnilo 121 běžců v deseti kategoriích a té nejmenší Orlici, která běžela, byly necelé 4 roky. Naopak nejsilnější kategorií byli muži nad sedmdesát let.

Medaile již tradičně předával starosta župy Pospíšilovy Petr Kolář a poslanec Tom Philipp společně se starostou jednoty Orel Praha 8 Vojtěchem Žďárkem.

Krásné a slunečné počasí podpořilo skvělou atmosféru běhu, který začal v neděli v 8.00. Všichni doběhli, všichni si to podle výrazů ve tváři užili a věříme, že příště opět přijdou. A nakonec ještě tombola a předání medailí těm nejlepším běžcům. Pokud si troufnete poměřit svoje běžecké síly s kopcem Petřínem a dvě stě devadesáti devíti schody, budeme se na vás příští rok těšit.